ZDROWIE

   Dawniej uważano, że ZDROWIE  to brak chorób. W dzisiejszych czasach lekarze coraz częściej definiują ZDROWIE jako zdolność do dostosowywania się organizmu do zmieniających się czynników zewnętrznych, a stan takiej równowagi naszego organizmu nazywają HOMEOSTAZĄ.

 

   W dążeniu do Zdrowia, nie chodzi zatem jedynie o likwidowanie objawów, ale przede wszystkim o powrót do równowagi wewnętrznej organizmu, która oznacza, że organizm sam sobie doskonale radzi z wszelkimi nieprawidłowościami, zagrożeniami i dysfunkcjami. Dziś dążymy do znalezienia prawdziwego źródła danej choroby, bądź dolegliwości i wpłynięcia na to, aby organizm samodzielnie uruchomił procesy naprawcze. Nasz organizm to fantastyczny mechanizm, który ma takie zdolności, a wpływ postępu cywilizacyjnego, nasz styl życia, nasze nawyki żywieniowe doprowadzają bardzo często do rozchwiania tej równowagi. Zrozumienie tego procesu i zastosowanie czasem niewielkich zmian w naszym życiu, w naszych przyzwyczajeniach pozwoli niejednokrotnie uniknąć wizyty u lekarza i może na dłuższy czas utrzymać nas w dobrej formie i świetnym samopoczuciu.

 

 

 

RUCH

   Ruch to Zdrowie - jak często to słyszymy? Jest w tym bardzo dużo prawdy, gdyż ruch i aktywność stymuluje nasz organizm do życia i pozwala na lepsze jego funkcjonowanie. Dlatego w SOTO promujemy aktywność ruchową na treningach Jogi czy na zajęciach różnych form Sztuk Walki. Ruch zapewnia nam odpowiednie ukrwienie i zatem dotlenienie wewnętrznych narządów, uelastycznienie tkanek miękkich, dystrybucję substancji odżywczych oraz dyfuzję w nieukrwionych na przykład stawach. Rozwój młodego organizmu człowieka, utrzymanie, bądź przywrócenie sprawności oraz utrzymanie dobrej formy to nie jedyne zalety aktywności fizycznej. Warto zacząć się ruszać bez względu na wiek.

 

                86-letnia gimnastyczka prezentuje ćwiczenia na poręczach                                            73-latek podczas ćwiczeń miejskich

                                  

 

 

 

ODŻYWIENIE

   Organizm może być zdrowy wtedy, gdy jest w odpowiedni sposób nawodniony i odżywiony. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z rosnącą populacją ludzi otyłych, ale nieodżywionych. Spowodowane jest to przede wszystkim spadającą ciągle, w wyniku przyspieszającego tempa rozwoju przemysłu spożywczego, wartością odżywczą produktów, które możemy kupić w sklepach. Nawet produkty z tzw. upraw ekologicznych nie gwarantują pełni wartości odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Przecież nie wszystkie witaminy, minerały i inne substancje odżywcze występują w produktach na co dzień przez nas kupowanych w sklepach.

 

 

 

KONTROLA WAGI - jak wyhamować łaknienie? co zrobić, aby podczas ćwiczeń fizycznych spalać w pierwszej kolejności tkankę tłuszczową zamiast mięśni? jak prawidłowo odżywić organizm, aby był w równowadze?

- właśnie dlatego, w SOTO dostępne są rozwiązania oparte o najnowsze badania i odkrycia naukowe - ZEN8 Project.

 

  

 

 

 

 

ANTI-AGEING

   Nasz organizm starzeje się, ale według najnowszych badań naukowych, które zostały niedawno nagrodzone Nagrodą Nobla, starzenie nie musi już być związane z pełną degeneracją organizmu. Choć nie wydaje się możliwe całkowite odwrócenie procesów starzenia i pewnie nigdy nie będzie to możliwe, technologia pozwalająca nam już dziś opóźniać w naszym organizmie jego oddziaływanie, w tym naprawę naszego DNA, czy też wykorzystanie telomerazy jest już w naszym zasięgu.

 

   W jaki sposób możemy mieć wpływ na nasze zdrowie, wygląd, dobrą formę i dobre samopoczucie?

   Poszukujemy odpowiedzi na to pytanie od wielu lat i mamy dziś konkretne rozwiązania.

 

Po więcej informacji - skontaktuj się z nami na stronie:

 

 

GENERACJAMLODYCH.PL

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę: