Sztuki walki
dla DZIECI

Zapisz się na zajęcia w SOTO

 

Sztuki walki dla dzieci

 

Jeśli sztuki walki czemuś służą dzieciom to na pewno nie nauce agresji i walki jako takiej. Podczas zajęć nacisk kładziemy na aktywność fizyczną, właściwy rozwój psychofizyczny, rozwijanie sportowego bakcyla.

 

Odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń pozwalają rozwinąć wszystkie partie ciała, od młodości dbać o kondycję, aktywnie spędzać czas z rówieśnikami. To także najlepszy sposób na to, by ustrzec pociechę przed widmem nadwagi, która szybko może przerodzić się w niebezpieczną otyłość.

 

Sztuki walki mają również niezmierzony potencjał wychowawczy. Uczą dyscypliny, szacunku do siebie i drugiego człowieka, powściągliwości, panowania nad emocjami, rozsądku. Dają tak ważne poczucie pewności siebie. Żyć aktywnie i z pasją, harmonijnie i po prostu szczęśliwie także można się nauczyć ćwicząc sztuki walki. Umiejętność samoobrony jest bowiem punktem wyjścia a nie celem.

 

Każde dziecko może spróbować swoich sił. Nigdy nie prowadzimy selekcji sportowej, która kogoś mogłaby wykluczyć bądź ograniczyć. Zawsze stawiamy na rozwój każdego z uczestników, zapewniając na tyle indywidualne podejście jak tylko jest to możliwe. Zdajemy sobie sprawę, że każdy może osiągnąć sukces jeśli tylko chce. Warunkiem jest tu systematyczność oraz szczery i pracowity udział w każdych zajęciach. Dzięki takiemu podejściu nasza doświadczona kadra może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych, którzy na początku mieli wiele trudności z ruchem i koordynacją oraz ze skupieniem i czasem nawet niewłaściwym zachowaniem. Sztuki walki być może nie są dla wszystkich, ale każdy może zacząć je ćwiczyć i samemu ocenić czy mu odpowiadają i przynoszą korzyści. My, w każdym razie, stawiamy na rozwój każdego dziecka!

 

 

 

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę: