Obozy SOTO

ZGŁOSZENIA

 

   Obozy SOTO to ciesząca się wielką popularnością od pierwszej edycji propozycja spędzenia wakacji zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych w aktywny, emocjonujący i pełen atrakcji sposób. Wypełnione szeregiem zajęć, świetnie zorganizowane i przede wszystkim bardzo aktywne obozy SOTO stały się naszą wizytówką.

 

   Możesz wybrać m.in. turnus przygodowy dla dziecka oraz turnus sztuk walki dla młodzieży lub osób dorosłych odbywające się w tym samym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wywiad w Polskim Radiu Program 4 - o obozach dla dorosłych - 6 lipca 2013

 

   Obozy SOTO możemy ogólnie podzielić na dwa rodzaje. Przede wszystkim obozy sztuk walki, na które zapraszamy młodzież i dorosłych chcących intensywnie poćwiczyć i zgłębić tajniki m.in.  Aikido, Judo, Ju-Jitsu, Karate, Ken-Jutsu, Kyudo i Samoobrony (uwaga - lista Dostępnych sztuk Walki na poszczególnych turnusach podana zostaje w opisie danego turnusu). Drugim rodzajem obozów SOTO są specjalnie przygotowywane dla najmłodszych obozy przygodowe - W Krainie Szmaragdowego Smoka - latem i W Krainie Kryształowego Smoka - zimą. Wiele atrakcji tych obozów jest opartych o nieustanną rywalizację klanów, które przez cały czas zdobywają cenne punkty za osiągnięcia i wyniki w wielu grach, zabawach oraz codziennych czynnościach obozowych. Dzięki temu dzieci nabywają jeszcze więcej umiejętności, uczą się zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznają zasady kodeksu Bushido i świetnie się bawią.

 

   W dniach 16-28 lipca 2018 przygotowaliśmy turnus przygodowy dla dzieci p.t. Przygoda w Krainie Szmaragdowego Smoka (TURNUS I) oraz odbywający się równolegle obóz Sztuk Walki - młodzieżowo-dorosły (TURNUS II). Zapraszamy serdecznie Rodziców wraz z dziećmi do udziału we wspólnym aktywnym wypoczynku. Dzieci przez cały czas mają opiekę, w stu procentach zorganizowany czas, więc Rodzice mogą całkowicie oddać się swojej pasji i ćwiczeniom na macie lub innym aktywnościom rekreacyjno-sportowym. Dzieci, szczególnie małe - w wieku od 7 lat nie będą tak bardzo tęskniły za swoimi Rodzicami udając się na swoją pierwszą w życiu przygodę wakacyjną poza domem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie dzieci będą mogły wziąć swoich Rodziców na obóz. Cała kadra instruktorska i wychowawcza SOTO pełni w tym czasie rolę najbliższych opiekunów, przyjaciół do których dzieci mogą zawsze się zwrócić ze swoimi troskami i problemami. Na naszych obozach jednak dzieci nie mają czasu na tęsknoty. Wspaniała atmosfera, mnóstwo atrakcyjnych zajęć i wyśmienita zabawa pozwalają dzieciom spędzić ten czas w sposób taki, że gdy obóz się kończy, dzieci nie chcą jeszcze wracać do domów. To jest dla nas organizatorów, najwyższa zapłata za wspólnie spędzony czas.

 

Obozy organizujemy w miejscach niezwykłych – w których kontaktu z czystą, nieskażoną naturą, atrakcjami lokalnymi i dobrym zapleczem do ćwiczeń, zabaw, wypraw, zwiedzania, odpoczynku, wycieczek nie brakuje. Program przygotowujemy zawsze z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu tego potencjału, w szczególności – przyrody, infrastruktury i turystycznych atrakcji.

 

A od 1996 roku, organizując letnie i zimowe wyjazdy dla dzieci i młodzieży, gościliśmy już w Sobieszewie koło Gdańska, Sulejowie koło Piotrkowa Trybunalskiego, Pięknej Górze koło Giżycka, Bęsi koło Olsztyna, Lubeni koło Rzeszowa, Jeleniej Górze, Olsztynie, Sławianowie, Izabelinie, Bornem Sulinowie, Wiktorowie, Zamościu i w Ustroniu koło Wisły.

 

Dla ciała, ducha i dla oka.

 

Dla ciała, ducha i dla oka. Tak w skrócie można by streścić charakter obozów organizowanych przez nasz ośrodek. Do skorzystania z naszej propozycji zapraszamy wszystkich. Wiek, sprawność fizyczna czy zainteresowanie sztukami walki ma drugorzędne znaczenie. Stawiamy na atrakcyjny wypoczynek, podczas którego staramy się aktywnie spędzić czas ćwicząc, bawiąc się, grając, jak również poznając inne kultury.

 

Podczas każdej edycji chcielibyśmy naszym obozowiczom przybliżać kulturę dawnej Japonii. Podczas zajęć, w których pracujemy nad naszym ciałem, przemycamy wiedzę o historii i kulturze kraju Kwitnącej Wiśni. Uczestnicy będą mieli okazję wzbogacić swoje doświadczenia i wiedzę. Zajęcia będą miały charakter popularyzatorski i gwarantujemy, że specjalistyczna wiedza, ani wcześniejsze przygotowanie nie jest konieczne. Wystarczy ciekawość.

 

Nasze obozy przygodowe mają charakter rekreacyjny, dlatego każdy znajdzie w ramach naszych propozycji coś dla siebie. Nie stawiamy żadnych oczekiwań względem znajomości sztuk walki, czy kondycji fizycznej. Osoby mniej sprawne fizycznie nie muszą się obawiać – dla każdej grupy wiekowej i poziomu sprawności przygotowaliśmy odrębny zestaw zajęć.

 

Obozy sztuk walki są nieco bardziej wymagające. Jest na nich większa intensywność ćwiczeń, ale jest także czas na relaks i wypoczynek. Przede wszystkim są to obozy, które mają kształtować nasze charaktery, usprawniać nasze ciało, uczyć techniki i zwiększać naszą wytrzymałość fizyczną, tak aby osiągane umiejętności dawały satysfakcję i zwiększały pewność siebie, pewność, że ćwiczone sztuki walki będą skuteczne i pomogą nam się obronić w sytuacji zagrożenia.

 

   Z drugiej strony, aktywny wypoczynek, dobra zabawa, maksymalny relaks w pięknej okolicy i ciekawie pomyślane zajęcia – to w naszym przekonaniu najlepsza forma spędzania wakacji. W zależności od wybranego turnusu, oprócz codziennych treningów Sztuk Walki, takich jak Aikido, Judo, Karate, jo, tanto i Ken-Jutsu na sali z matą, bądź na powietrzu proponujemy kąpiele w strzeżonym basenie, pływanie kajakami, potrenowanie celności strzałów z łuku. Wycieczki rowerowe dostarczą wielu wrażeń obcowania z nieskażonym cywilizacją środowiskiem. Będzie okazja dotlenić ciało i zrobić masę zdjęć pięknej naturze.

 

   Dla najmłodszych i nieco starszych dzieci przygotowaliśmy zestawy zajęć sportowych, ćwiczenia korygujące wady postawy, rozwijające siłę, zręczność. Będziemy doskonalić umiejętności pływackie, rozwiniemy orientację przestrzenną. Ucząc i bawiąc pragniemy także wychowywać - w duchu zasad zdrowej rywalizacji i zespołowego działania.

 

W ramach kosztu turnusu zapewniamy zakwaterowanie, pełne i smaczne wyżywienie, program treningowy na terenie ośrodka, ubezpieczenie NNW uczestników, opiekę wychowawczą, medyczną i instruktorską. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją w zakładce Turnusy.

 

 

REGULAMIN

LOKALIZACJA

DOKUMENTY

TURNUSY

FOTO

VIDEO

ZGŁOSZENIA

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę: